FAQ

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi o produktach Oral7®

Oral7® Moisturising

Oral7® KIDS

Oral7® Tiny Teeth

Dlaczego pasta Oral7® Moisturising nie pieni się jak inne pasty do zębów?
Pasta Oral7® Moisturising nie pieni się, ponieważ nie zawiera Sodium Lauryl Sulfat, pieniących detergentów syntetycznych, które powodują suchość w jamie ustnej.

Czy mogę stosować produkty Oral7® Moisturising nie mając problemów z suchością jamy ustnej?
Tak, produkty Oral7® Moisturising zawierają naturalne enzymy występujące w jamie ustnej zdrowego człowieka i mają zasadnicze znaczenie w zapogieganiu próchnicy i zapaleniu dziąseł. Produkty polecane są w codziennej pielęgnacji jamy ustnej.

Czy można stosować produkty Oral7® Moisturising codziennie nawet po ustąpieniu objawów związanych z kserostiomią?
Tak, ważne jest aby kontynuować codzienną pielęgnację w celu zachowania odpowiedniego poziomu nawilżenia oraz najwyższej ochrony przed próchnicą i chorobami dziąseł.

Czy produkty Oral7® zawierają gluten?
Nie.
Czy stosowanie produktów Oral7® Moisturising ma wpływ na przyjmowane lekarstwa?
Nie, skład produktów Oral7® nie wpłynie negatywnie na jakiekolwiek przyjmowane leki.

Gdzie produkowane są produtky Oral7®?
Oral7® produkowane są w Wielkiej Brytanii z zachowaniem ścisłych przepisów angielskiej produkcji i bazują na składnikach akceptowanych do tworzenia preparatów na suchość jamy ustnej. Od ponad 20 lat są cenione i polecane Pacjentom w Australii, Europie i Azji.

Gdzie można kupić produkty Oral7®?
Produkty Oral7® dostępne są w dobrych sklepach stomatologicznych, aptekach oraz gabinetach dentystycznych.

Od kiedy można u dziecka stosować żel Oral7® Tiny Teeth?
Żel należy stosować już od 6 miesiąca życia. Silikonową szczoteczką należy oczyszczać dziąsła i pierwsze zęby mleczne.

Dla dzieci w jakim w wieku przeznaczona jest pasta Oral7® KIDS?
Pasta przeznaczona jest dla dzieci od 3 do 12 roku życia, zawiera fluor i wapń, które wzmacniają zęby mleczne dziecka, a owocowy smak z powodzeniem zachęci najmłodszych do regularnego szczotkowania zębów.

Pytania dotyczące składników użytych w produktach Oral7®®

Oksydaza glukozowa:

Czy oksydaza glukozowa to cukier? Jakie ma zastosowanie w produktach Oral7®?

 • NIE! Produkty Oral7® zawierają składniki potrzebne do odtworzenia kompleksu peroksydazy ślinowej w problemie suchości jamy ustnej.
 • Ślina stanowi system ochronny w jamie ustnej. Enzymy zawarte w ślinie regulują ilość bakterii w jamie ustnej utrzymując równowagę flory bakteryjnej.
 • Jednym z najważniejszych mechanizmów ochronnych jest kompleks peroksydazy, w którego skład wchodzi m.in. wydzielana przez gruczoły ślinowe laktoperoksydaza (peroksydaza ślinowa). Peroksydaza ślinowa w dużym uproszczeniu hamuje rozwój wielu mikroorganizmów, w tym bakterii chorobotwórczych.
 • Peroksydaza ślinowa zachodzi w obecności jonów tiocyjankowych, nadltenku wodoru oraz tlenu.
 • Glukoza oksydazy jest enzymem działającym na glukozę z pokarmu, która jest włączona do procesu wytwarzania nadtlenku wodoru. Glukoza oksydazy pomaga odtworzyć system peroksydazy śliny w jamie ustnej czyli właściwości ochronnych i utrzymujących naturalną florę bakteryjną w jamie ustnej.
 • W jednej tubie znajduje się 2,5mg glukozy na 25g pasty do zębów (co odpowiada 1 ziarenku cukru). Ilość ta jest całkowicie wykorzystana przez oksydazę glukozową.

Sorbitol:

Czy Sorbitol jest cukrem?

 • Nie! Sorbitol jest naturalnie występującą substancją słodzącą stosowaną zamiast cukru. Jest to składnik nieaktywny produków Oral7®, w których stosowany jest jako środek wiążący.
 • Spożywanie sorbitolu w dużych ilościach (połknięcie 20-50g dziennie) może spowodować biegunkę. Jedna tuba pasty Oral7® zawiera 24,5g sorbitolu, przy czym nie jest on połykany.
 • W jednej tubie Oral7® znajduje się 24,5g Sorbitolu.

Xylitol:

Co to jest ksylitol? Jaki korzystny wpływ na zdrowie jamy ustnej ma ksylitol?

 • Ksylitol jest naturalną substancją słodzącą występującą w jagodach, owocach i grzybach. W małych ilościach ksylitol występuje także w organiźmie człowieka.
 • Ksylitol stosowany w produktach dentystycznych wykazuje korzystny wpływ na zdrowie jamy ustnej, polegający na wyrównaniu pH w jamie ustnej i ograniczeniu złego oddziaływania kwasów na szkliwo. Ksylitol wykazuje działanie przeciwpróchnicze.
 • Istnieją również dowody na to, że ksylitol pomaga uniknąć przyczyn powstawania bakterii próchnicogennych w jamie ustnej.

GLUKOZA:

Dlaczego produkty Oral7® zawierają Glukozę?

 • Produkty Oral7® zostały naukowo opracowane tak aby zawierać wszystkie niezbędne elementy zapewniające prekosydazę śliwoną (ochronne działanie śliny) u osób cierpiących na suchość jamy ustnej (kserostomia).
 • Istotnych składnikiem systemu peroksydazy ślinowej jest nadtlenek wodoru, który jest wydzielany przez bakterie pokarmowe. Aby mieć pewność, że system peroksydazy w ślinie będzie zapewniony przez prodykty Oral7® (w tym nadltenku wodoru) konieczne jest włączenie glukozy oksydazy i glukozy.
 • Pasta do zębów Oral7® z oksydazą glukozową stopniowo wykorzystuje cząsteczki glukozy  do wytworzenia niezbędnego nadtlenku wodoru. Ilość glukozy w produktach Oral7® jest minimalna, 2,5mg na 1g produtku i jest ona w całości zużyta przez oksydazę glukozową do produktcji nadtlenku wodoru.
 • Podobne produkty enzymatyczne stosowane są od ponad 17 lat w Stanach Zjednoczonych oraz wielu innych krajach bez żadnych zastrzeżeń dotyczących skutków ubocznych stosowania glukowy z produkcie.
 • Ilość glukozy w produktach Oral7® jest minimalna – 2,5mg na 1 g produktu – co odpowiada 1 kryształowi cukru. Ilość ta jest całkowicie wykorzystana w procesie oxydazy glukozowej do produkcji nadtlenku wodoru.

Lizozym:

Co to jest Lizozym?

 • Lizozym jest białkiem znajdującym się w ślinie mogącym rozbijać ściany komórkowe bakterii, powodując ich śmierć.
 • Lizozym skutecznie zabija bakterie chorobotwórcze zachowując przy tym równowage flory bakteryjnej w jamie ustnej.
 • Lizozym ma takżde wpłyn na drożdzaki, mogące wywoływać grzybicę.

Candida Albicans (niebezpieczny drożdżak):

Czy produkty Oral7® mają wpływ na drożdżaki?

 • Candida albicans to pasożytniczy grzyb zaliczany do drożdżaków, który żyje w przewodzie pokarmowym. Candida może zasiedlić także jamę ustną, której środowisko, nieodpowiednia higiena, sprzyja szybkiemu namnażaniu bakterii. Regularne stosowanie produktów Oral7® przyczynia się do hamowania wzrostu bakterii Candida utrzymując równowagę flory bakteryjnej w jamie ustnej oraz zmniejsza ryzyko choroby.
 • Produkty Oral7® mogą być bezpiecznie stosowane w połączeniu z lekami zwalczającymi pleśniawki w jamie ustnej.

Laktoferyna:

Co to jest Laktoferyna?

 • Laktoferyna to białko wchodzące w skład śliny, które jest jednym z najważniejszych czynników przeciwbakteryjnych w jamie ustnej.
 • Laktoferyna charakteryzuje się zdolnością odwracalnego wiązania jonów żelaza, utrudniając bakteriom dostęp do jonów metalu niezbędnego do ich rozwoju i wzrostu.
 • Laktoferyna posiada właściwości bakteriobójcze, umożliwia cząsteczkom zabijać pewne mikroorganizmy w jamie ustnej poprzez wiązanie błon komórkowych i w konsekwencji ich śmierci.

System Peroksydazy w ślinie:

Jak to działa?

 • Enzymy zawarte w ślinie aktywują reakcję tiocyjanianu (substrat w ślinie) i nadtlenku wodoru (wytwarzanych przez bakterie w jamie ustnej) oraz tlenu.
 • Wytwarza hypothiocyanite (związek organiczny części tiocyjanianu) czyli naturalny środek antybakteryjny w ślinie, który hamuje rozwój bakterii mogących doprowadzić do pogorszenia stanu zdrowia w jamie ustnej. W zdrowej jamie ustnej, gdzie występuje odpowiedni poziom nawilżenia i ilości wydzielanej śliny, cykl ten jest zachowany.

pH:

Jakie są poziomy pH? Czy pH płukanek dentystycznych przyczyniają się do demineralizacji szkliwa?

 • Pasta Oral7® posiada pH na poziomie 5,7-6,3 natomiast płyn 5,4-5,6. Żel posiada pH równe 6,4.
 • Zjawiskiem całkowicie naturalnym jest zmieniające się pH w jamie ustnej. W przypadku utrzymywania się jamie ustnej pH poniżej 5,5 może zapoczątkować proces demineralizacji. Płyn Oral7® mimo pH nieco niższego niż 5,5 stosowany jest jedynie przez 30 sekund dwa razy dziennie i nie stanowi zagrożenia dla szkliwa.
 • Aby zapewnić optymalne pH w jamie ustnej zaleca się stosowanie wszystkich produktów z linii Oral7® Moisturising w codziennej pielęgnacji jamy ustnej aby zapewnić optymalne środowisko dla działania laktoferyny i lizozymu. Udowodniono, że antybakteryjne działanie lizozymu i laktoferyny obecnych w ślinie jest bardziej efektywne przy pH między 5-5,5. Mikrobiolodzy uważają, że ta bariera kwasowości stanowi najważniejszy punkt obrony przeciw infekjami.
 • Oral7® Moisturising płyn zawierający laktoperoksydazę, lizozym oraz laktoferynę został stworzony z pH na poziomie 5,4 aby wzmacniać działanie antybakteryjne enzymów.
 • Żel Oral7® używany po zastosowaniu pasty i płynu zapewnia utrzymanie stabilnego środowiska w jamie ustnej.
 • Główny problem w przypadku suchości jamy ustnej to kwestia utrzymania optymalnego pH w celu hamowania rozwoju bakterii przy jednoczesnym zapewnieniu ochrony przed demineralizacją.
 • Produkty Oral7® powstały zatem jako kompletny system o działaniu ochronnym jaki zapewnia ślinia w jamie ustnej. Oral7® łagodzi objawy suchości jamy ustnej i zastępuje antybakteryjne działanie śliny.
 • Produkty enzymatyczne podobne do systemu Oral7® stosowane są w leczeniu suchości jamy ustnej od ponad 20 lat nie wywołując żadnych objawów demineralizacji szkliwa.

Fluor:

Dlaczego w paście Oral7® występuje monofosforan sodu? Dlaczego nie ma fluorku w płynie i żelu Oral7®?

 • Badania wykazały, że tylko monofluorofosforan sodu oraz fluorek wapnia są kompatybilne z enzymami zawartymi w ślinie i produktach Oral7®.
 • Ograniczenie stosowania fluorków w pozostałych produktach Oral7® ma na celu uniknięcie przyjmowania dawki fluoru większej niż zalecana, w celu uniknięcia powikłań.
 • Oral7® żel podczas leczenia suchości jamy ustnej stosowany jest także na noc, ryzyko połknięcia jest zatem bardzo duże, co jest wysoce niewskazane w przypadku produktów z fluorem. Ryzyko połknięcia pasty jest znikome stąd zawartość fluorku sodu w ilości 1000ppm (0,76%) nie stanowi żadnego zagrożenia.

Zamknięcie:

Dlaczego produkty z enzymami należy zamykać po każdym użyciu?

 • System enzymów zawarty w produktach Oral7® aktywowany jest przez tlen. Niezamknięcie produktu może spowodować, że część żelu, znajdująca się najbliżej ujścia tuby, zmieni swoje właściwości i stanie się mało skuteczna lub całkowicie nieaktywna.

Odporność:

Czy istnieje możliwość, że przy dłuższym stosowaniu produktów Oral7® bakterie znajdujące się w jamie ustną uodpornią się na ich działanie?

 • Nie, ponieważ produkty Oral7® zawierają enzymy naturalnie znajdujące się w ślinie, które uzupełniają i wzmacniają jej właściwości ochronne.
 • Ilość bakterii jest ograniczana a nie eliminowana, dlatego też bakterie nie uodparniają się na działanie śliny.

Produkty mleczne:

Ponieważ niektóre składniki produktów Oral7® pochodzą z mleka, czy stosowanie ich może grozić zachorowaniem na BSE?

 • Nie! Składniki stosowane w produktach Oral7® posiadają certyfikat weryfikacji świadczący o tym, że mleko wykorzystane do produkcji pochodzi od zwierząt hodowanych na terenie Holandii.

Aromaty:

Czy aromaty wchodzące w skład produktów Oral7® mogą wywołać alergię?

 • Reakcja alergiczna to kwestia indywidualna i może wystąpić na każdy składnik jednak produkty Oral7® zawierają głównie naturalne składniki, starannie wyselekcjonowane i przebadane zgodnie z obowiązującymi normami.
 • Oral7® żel to produkt, który nie zawiera aromatów, swoją słodycz zawdzięcza obecności w składzie ksylitolu i częściowo sorbitolu.
 • Oral7® pasta zawiera naturalny wyciąg z mięty pieprzowej (Peppermint Oil) oraz limonen i mentol.
 • Oral7® płyn zawiera wyciąg z mięty pieprzowej oraz limonen.

Przed użyciem należy sprawdzić czy nie jesteś uczulony na którykolwiek z wymienionych składników. Niektórzy Pacjenci uczuleni są na olejek miętowy.

Środki spieniające:

Dlaczego pasta Oral7® nie pieni się jak większość innych past do zębów?

 • Badania wykazują, że u wielu osób obecność środka spieniającego (SLS – Sodium Lauryl Sulfate) może powodować podrażnienia błon śluzowych oraz zwiększyć występowanie wrzodów jamy ustnej w wyniku zniszczenia warstwy ochronnej mucyny. U osób cierpiących na suchość jamy ustnej ryzyko owrzodzenia znacznie się zwiększa.
 • Stosowanie pasty Oral7® jest w pełni bezpieczne dla osób z kserostomią gdyż nie zawiera spieniających detergentów.
 • Dla uzyskania optymalnych efektów w leczeniu suchości jamy ustnej oraz maksymalnego wykorzystania właściwości enzymów należy stosować pastę, płyn i żel Oral7® jednocześnie.
 • Testy laboratoryjne wykazały, że SLS hamuje aktywność enzymy. Stosując zatem pastę z laurylosiarczanem sodu obniżamy skuteczność żelu Oral7®.

System Oral7®:

Po jakim czasie stosowania produktów Oral7® zauważyć można pierwsze pozytywne rezultaty?

 • Pierwsze pozytywne rezultaty pojawiają się już po kilku dniach stosowania, w zależności od stanu zaawansowania choroby. W przypadku ciężkiego stanu wysuszenia błon śluzowych pierwsze pozytywne rezultaty mogą pojawić się po 10 dniach od rozpoczęcia kuracji.
 • Ważne jest aby produkty Oral7® stosowane były razem, gdyż jako system Oral7® mają zwiększoną moc działania. Stosowanie w trakcie kuracji płukanki innej, zwłaszcza na bazie alkoholu, który niszczy enzymy i obniża skuteczność enzymów.

Oral7® Moisturising Płyn:

Czy połknięcie płynu jest niebezpieczne? Czy płyn Oral7® powinno się rozcieńczać wodą? Jak często powinno się stosować płyn Oral7®? Dlaczego płyn Oral7® zawiera wapń? Co nadaje smak płukance Oral7®?

 • Nie są znane żadne niebezpieczne skutki uboczne połknięcia płukani Oral7®.
 • Nie zaleca się rozcieńczać płynu Oral7® gdyż spowoduje to obniżenie skuteczności enzymów. Jeżeli dla Pacjenta smak płynu jest zbyt mocny to można go rozcieńczy do 50%. Rozcieńczyć należy taką ilość płynu, którą zużyjemy do jednorazowego płukania jamy ustnej.
 • Płyn Oral7® przeznaczony jest do stosowania codziennego, tak często jak jest to wymagane, zwłaszcza pod każdorazowym myciu zębów i przed snem.
 • Wapń zawarty w płynie Oral7® pomaga utwardzać szkliwo zębowe, a także pomaga neutralizować kwasy w jamie ustnej.
 • Smak płukance Oral7® nadaje naturalny olejek z mięty pieprzowej.

Oral7® Moisturising Pasta:

Czy nawilżającą pastę Oral7® może stosować każdy, nawet jeżeli nie odczuwa dolegliwości związanych z suchością jamy ustnej? Jaka jest wartość współczynnika ścierania RDA pasty Oral7®? Jaki jest smak pasty Oral7®?

 • Naturalnie, pastę Oral7® może stosować każdy komu zależy na utrzymaniu optymalnego poziomu nawilżenia oraz zapewnieniu równowagi flory bakteryjnej w jamie ustnej.
 • Naturalne enzymy zawarte w paście Oral7® są niezbędne w zapobieganiu próchnicy czy zapaleniu dziąseł tak więc codzienne szczotkowanie zębów pastą Oral7® zapewnia zdrowie i ochronę całej jamy ustnej.
 • Współczynnik ścieralności RDA pasty Oral7® wynosi 55. Dopuszczalny poziom ścierania to 100, pasty o współczynniku niższym uznawane są za w pełni bezpieczne w codziennym użyciu.
 • Nawilżająca pasta do zębów Oral7® aromatyzowana jest olejkiem z mięty pieprzowej.

Oral7® Moisturising Żel:

Czy można połknąć żel Oral7®? Czy można stosować żel w przypadku uczulenia na sztuczny słodzik? Jak należy aplikować żel Oral7®? Jak długo powinna trwać kuracja przy zastosowaniu żelu Oral7®? Czy żel Oral7® może być stosowany u osób z protezami?

 • Żel Oral7® jest w pełni bezpieczny w sytuacji połknięcia, ponieważ składa się z naturalnie występujących enzymów ślinowych. Połykanie skutkuje nawilżaniem błon śluzowych gardła.
 • Żel słodzony jest ksylitolem, który jest produkowany przez organizm podczas normalnego metabolizmu.
 • Stosowanie żelu Oral7® nie wpływa negatywnie na przyjmowanie innych leków.
 • Żel Oral7® można aplikować przy pomocy czystego palca lub sterylnym wacikiem. Żel Oral7® należy wcierać w wewnętrzną część policzków, na język, dziąsła i pod językiem.
 • Żel Oral7® przynosi ulgę i utrzymuje poziom nawilżenia przez 6-7 godzin. Przeznaczony jest do stosowania jako substytut śliny przed jedzeniem, w ciągu dnia jeżeli tylko zachodzi potrzeba oraz przed snem.
 • Tak, żel nawilżający Oral7® jest bez bezpieczny do stosowania dla osób z protezami.

FAQ nie odpowiedziało na Twoje pytania?

Skontaktuj się ze specjalistą Oral7® telefonicznie lub mailowo.